24 kwietnia 2016

Wiosna w cyfrówce


Spotkałam się już wielokrotnie ze złą opinią dotyczącą cyfrówki. Czytałam nawet zażalenia, że bez lustrzanki nie można być blogerką. Czy, aby na pewno? Dziś postanowiłam to sprawdzić i wybrałam się na spacer, aby uchwycić kilka wiosennych kadrów.
Zacznijmy od tego, że w ostatnich latach aparaty cyfrowe rozwinęły się tak bardzo, że bywają dużo lepsze niż aparaty lustrzane. Posiadają m.in szersze pole widzenia,dużą szybkość wykonywania zdjęć o wysokiej jakości,  czy też mocny zoom. Jeśli mamy nieco starszą cyfrówkę, żeby wykonać dobrego posta z całkiem fajnymi zdjęciami wystarczy tylko dobre światło i mała obróbka w photoscape czy innym dobrym programie. Dla chcącego nic trudnego! Osobiście o wiele bardziej wolę słabszej jakości zdjęcia, nad którymi ktoś długo pracował niż zdjęcia o strasznej rozdzielczości ze smartfona.
Dla osób, które nadal nie wierzą, że cyfrówką można zrobić całkiem niezłe zdjęcia przygotowałam małą galerię! 
W komentarzu dajcie znać, które zdjęcie Wam najbardziej przypadło do gustu!
Czytaj dalej »

17 kwietnia 2016

Flowers are bloomingNigdy nie mam pojęcia, o czym napisać posta, kiedy mam przygotowane do niego określone zdjęcia. O wiele bardziej wolę działać na odwrót-czyli zdjęcia tworzone poprzez tekst. Nie znoszę też czytać postów z przemyśleniami i zdjęciami "od czapy", chodzi mi o zachowanie jakiejś estetyki. Moim zdaniem zdjęcia powinny być związane z tematyką danej notki. Żeby nie było, kiedyś też tak robiłam, ale teraz staram się trzymać swojej zasady. 
A więc, skoro dziś przygotowałam dla Was zdjęcia z pięknymi kwitnącymi drzewami, to będzie właśnie o nich! :) Każdy, kto zna mnie troszkę dłużej niż tydzień wie jaką jestem fanką kwiatów. Są one jednym z największych plusów wiosny. Nie mogłam, dlatego przepuścić takiej okazji i nie mieć z nimi zdjęć. 

Co u mnie?
Nic ciekawego. Teraz mam wolne do środy, ponieważ 3 klasy piszą egzaminy. Przyda mi się kilka dni odpoczynku na zregenerowanie sił. Może nawet popracuję trochę nad blogiem. Dajcie również znać w komentarzu, co chcielibyście w najbliższym czasie tutaj zobaczyć! Macie jakieś pomysły? Piszcie śmiało!

I po raz pierwszy na moim blogu moja wspaniała przyjaciółka Julcia- autorka dzisiejszych zdjęć. Wykonała świetną robotę! Powitajcie ją ciepło, bo jeszcze na pewno nie raz się z nią tutaj spotkacie. 

Czytaj dalej »

5 kwietnia 2016

Wiosenne tapety

Hejka kochani! Dzisiaj przygotowałam dla Was post z wiosennymi tapetami na Wasz telefon. Ostatnio za oknem pogoda jest cudowna, większość krzewów już zakwitła, słońce przygrzewa nasze twarze, wszystko się zieleni. Dzisiaj mój termometr pokazał aż 24 kreski na plusie! Nie wiem jak u Was, ale mnie początek wiosny strasznie uszczęśliwił, bo miałam już dosyć tej szaroburej zimy.  Specjalnie dla Was przygotowałam dzisiaj świetne tapety na Wasze telefony, abyście mogli odświeżyć swoje stare i zimowe wyglądy komórek.Czytaj dalej »